4.Sınıf Trafik Güvenliği Güvenlik Önlemleri Konu özeti

Dosya Detay Sayfası

4.Sınıf Trafik Güvenliği Güvenlik Önlemleri Konu özeti
Dosya Detay
Boyut 0.11 MB
Tarih 10.02.2020
Hit 54
Ekleyen mbozkurt
Kategori 4.Sınıf Trafik Güvenliği Konu Özetleri

1.Ünite : Trafikte Güvenlik

Konu : Güvenlik Önlemleri


Bisiklet, scooter, kaykay, kızak ve paten gibi motorsuz taşıtlar, taşıt trafiğine kapalı oyun alanlarında kullanılmalıdır. Karayolları Trafik Kanunu’na göre sürücü belgesi almaları zorunlu olmamakla beraber; taşıt yolunda bisiklet kullananların 11 yaşını bitirmiş olmaları zorunludur.

Bisiklet, scooter, kaykay, paten ve kızak gibi motorsuz taşıtları kullanmadan önce güvenlik önlemleri almalıyız. Kask, dizlik, dirseklik ve eldiven takmak bu güvenlik önlemlerindendir. Yapacağımız sportif aktiviteye ve iklim koşullarına uygun, vücut hareketlerini engellemeyecek şekilde giyinmek de güvenlik önlemlerinin bir parçasıdır. Tercih edeceğimiz kıyafetin yapacağımız sportif aktiviteye uygun olmasına özen göstermeliyiz.

Trafiğe kapalı oyun alanlarında motorsuz taşıtları gidiş yönümüze göre sağdan sürmeli, karşı taraftan gelebilecek motorsuz taşıtların geçişine engel olmamalıyız. Kullanılan aracın kontrolünü zorlaştıracak şekilde hız yapmamalıyız. Kullanılan araç üzerinde tehlikeli hareketler yapmanın kazalara sebep olabileceğini unutmamalıyız.

devamı için pdf dosyayı indiriniz..

4.Sınıf Trafik Güvenliği Güvenlik Önlemleri Konu özeti

Yukarı